Tel. 8 698 45877


 

Gyvūnų savininkams » Kaip vyksta kraujo paėmimas?

Kaip vyksta kraujo paėmimas?

Jūsų šuns sveikata ir jo savijauta kraujo davimo metu mums yra pirmaeilės svarbos dalykas, todėl siekiame, kad donorystės procesas būtų kaip galima atpalaiduojantis visoms su tuo susijusioms šalims.

Vizitas suskirstytas į dvi dalis:

 1. Bendros sveikatos būklės ir tinkamumo donorystei patikrinimas, atliekamas patyrusių veterinarijos gydytojų.
 2. Kraujo davimas.

Prieš kraujo ėmimą veterinaras atliks sekančius veiksmus:

 • Surinks anamnezę ir atliks klinikinį Jūsų šuns ištyrimą
 • Atidžiai nukirps mažą plotą plaukų apatinėje kaklo dalyje.
 • Paženklins Jūsų šunį mikroschema, jei tai dar nėra padaryta.

Jei viskas tvarkoje, patyrusių specialistų komanda paims apie 450 ml kraujo iš Jūsų šuns kaklo venos.
Po kraujo paėmimo Jūsų šuniui bus pasiūlyta atsigerti ir pailsėti. Tuomet galėsite keliauti namo.
Savo apsilankymui turėtumėte planuoti apie 40 min., nors pati kraujo paėmimo procedūra trunka 10 – 15 min.

KASMETINIS KRAUJO TYRIMAS

Kiekvienam donorui kasmet yra ištiriami kraujo morfologiniai ir biocheminiai parametrai. Tai daroma gyvūno gerovės tikslu, ne tik norint įsitikinti, ar donoras yra sveikas, bet ir padėti šeimininkui nuolat sekti augintinio sveikatos būklę ir laiku užkirsti kelią susirgimams.

DONORYSTĖS DIENA – KO TIKĖTIS ?

Atvykimas - atvykus į gydyklą, Jus ir Jūsų augintinį pasitiks mūsų darbuotojas, kuris pirmiausiai paprašys šunį pasverti.
Bendros sveikatos būklės ir tinkamumo donorystei patikrinimas (apie 15 min.). Mūsų darbuotojas sutvarkys visus dokumentinius formalumus, o veterinarijos gydytojas atliks bendrą sveikatos būklės patikrinimą bei paims kraujo mėginį ištyrimui. Tuo metu Jūs galite užduoti visus Jus dominančius klausimus, į kuriuos mes su malonumu atsakysime.
Šiame etape mūsų darbuotojas nukirps nedidelį plotą (apie 10 cm²) plaukų Jūsų šuns kaklo apatinėje dalyje.
Jei Jūsų šuo bus pripažintas tinkamu donorystei, jis bus paimtas į kraujo ėmimo kabinetą. Prašome perspėti darbuotojus, jei Jūs nenorite  dalyvauti Jūsų šuns kraujo ėmimo procese.
Kraujo davimas. Veterinarų komanda nuspręs, kokia pozicija yra Jūsų gyvūnui patogiausia kraujo ėmimo metu; paprastai gulėti ant šono šuniui būna pakankamai patogu. Šuns ir žmonių saugumo sumetimais gyvūną reiks palaikyti ir Jūs visuomet galite dalyvauti šiame procese. Nukirptas plotas dezinfekuojamas ir į jungo veną įvedamas kateteris (naudojama sterili vienkartinė kraujo surinkimo sistema) ir paimama apie 450 ml kraujo. Tai truks apie 10 min. Kateteris ištraukiamas ir veterinarijos gydytojas atidžiai apdoros punkcijos vietą dezinfekciniu tirpalu.
Po kraujo davimo Jūsų šuniui bus pasiūlyta atsigerti, pailsėti ir tuo pačiu pabūti veterinarų priežiūroje (apie 10 min.).

Jūsų šuns kraujas gali padėti išgydyti net keturis šunis!

PATARIMAI SAVININKAMS, KĄ DARYTI PO KRAUJO DAVIMO

 • Leiskite šuniui sočiai atsigerti vandens (vidutiniškai šuo turėtų išgerti iki 4 dubenėlių)
 • Ir prieš ir po kraujo davimo gyvūnas turėtų būti šerimas normaliu režimu. Nepatartina didinti maisto normą, ypač, jei kraujas bus imamas popietinėmis valandomis.
 • Nedėkite spaudžiančių tvarsčių venos punkcijos vietoje. Nedėkite šuniui smaugiančių ar griežtų antkaklių mažiausiai 12 val. po kraujo ėmimo. Normalūs, plokšti ankakliai paprastai nesukelia problemų.
 • Patartina vakarą po kraujo davimo šuniui neduoti fizinio krūvio ir leisti pailsėti. Sekančią dieną Jūsų šuo gali normaliai lakstyti ir atlikinėti visus įmanomus fizinius pratimus.
 • Nedidelė mėlynė kraujo ėmimo vietoje yra normalus reiškinys. Tačiau, jei ji labai didelė, arba aplinkiniai audiniai karšti, patinę – tuoj pat susisiekite su mumis.
 • Prašome informuoti mus, jei Jūsų šuo 2 savaičių laikotarpyje po kraujo ėmimo atrodė nelinksmas, sergantis ar pan., nes mums gali tekti stabdyti jo duoto kraujo panaudojimą, priklausomai nuo simptomų.

KAS GALI BŪTI KRAUJO DONORU?
Jei Jūs norite, kad Jūsų augintinis taptų kraujo donoru, jis turi atitikti tam tikrus kriterijus:

 • Amžius 1 – 8 metai
 • Svoris – daugiau, nei 25 kg
 • Gero temperamento (stabilios psichikos)
 • Nuolat laiku vakcinuojamas
 • Kliniškai sveikas
 • Negydomas jokiais preparatais


Mūsų draugai:© 2011 Veterinarinis kraujo bankas. Visos teises saugomos
Sprendimas: firminisstilius.lt